Kdo jsme

Tato stránka je zřízena za účelem rozšířit povědomí české odborné veřejnosti o novém přístupu v psychoterapii, kterým je koherenční terapie. Za tímto účelem na jaře 2016 pořádáme workshop s členem institutu pro Koherenční terapii Michalem Jasinskim.

Našim cílem není systematicky propagovat koherenční terapii a „vydobýt“ ji prostor, ale jen podat základní informace. Rádi poskytneme naše znalosti a dovednosti o tomto přístupu tomu, kdo se jím chce podrobněji systematicky zabývat.

Našim cílem totiž není propagace jednoho přístupu, ale vnímáme koherenční terapii jako součást širšího proudu, kterým je obecně práce s „vnitřním světem jedince“. Do tohoto proudu, který nás zajímá, řadíme například: Internal Family Systems od R. Schwartze, Vnitřní vztahový focusing Ann Cornell, Čistý jazyk a Symbolické modelování D. Grova a J. Lawleyho, v neposlední řadě i různé permutace hypnózy inspirované M. H. Ericksonem. Postupně zveme představitele jednotlivých přístupů, podrobnosti  o již realizovaných návštěvách najdete například zde.

Na těchto stránkách používáme některé termíny z oblasti neurověd. Je důležité upozornit, že tyto pojmy nechceme používat jako marketingový tah k propagaci koherenční terapie! Upozorňujeme na to, protože lidé obecně věří více výzkumům, kde se ukazují obrázky mozku a vyskytují se neurovědecká vysvětlení, dokonce, i když jsou nesprávná. Podporu pro toto tvrzení lze najít v těchto  výzkumech: Weisberg et al., 2007McCabe and Castel, 2008.

Další možní hosté o kterých do budoucna uvažujeme najdete zde.

Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu a námět ke spolupráci.

Jan Nehyba a Jakub Lanc

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s